Rogatywka strażaka zawodowego w Mundur w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 30
<
>
Daszek czapki wskazuje jednoznacznie na jej wczesne powojenne pochodzenie i w dużej mierze zgadza się z opisem czapki oficerskiej zawodowej straż pożarnej z lat 1944-1951.

"czapka rogatywka usztywniana, ciemnogranatowa; dla oficerów aksamitny otok tegoż koloru, daszek czarny z okuciem" Brakuje niestety galonu wskazującego na oficera młodszego, lub 2 galonów oznaczających oficera starszego. Nie ma też po nich śladów, dlatego podejrzewam, iż czapka ta była używana w OSP przez kolejne lata, na co wskazuje również przyszyte godło OSP.
Data dodania: 24 marca 2013
Datowanie przedmiotu: 1944 - 1951
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 727 razy od 24 marca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.