POMORSKI OKRĘG WOJSKOWY w Kolekcjoner w MyViMu.com

POMORSKI OKRĘG WOJSKOWY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
42 / 119
<
>
Oznaka Pomorskiego Okręgu Wojskowego

----------------------Pomorski Okręg Wojskowy (POW) – terenowy organ wykonawczy Ministra Obrony Narodowej w sprawach operacyjno-obronnych i rządowej administracji niezespolonej. Siedziby dowództwa Okręgu:

Toruń (1945-1946),

Bydgoszcz, Gdańsk, Koszalin, Bydgoszcz – od 1947 ul. gen. J. Dwernickiego 1, od 2007 ul. Szubińska 105Od 1999 r. POW jest jednym z dwóch okręgów wojskowych w Polsce.

POW przede wszystkim zabezpiecza logistycznie działanie związków taktycznych stacjonujących na jego terenie. Prowadzi działalność administracyjną i uzupełnieniową poprzez podległe Wojewódzkie Sztaby Wojskowe i podległe im Wojskowe Komendy Uzupełnień.Jednym z głównych zadań POW jest odpowiedzialność za system obronny państwa. Zadanie to wykonuje poprzez dowodzenie jednostkami obrony terytorialnej.
Data dodania: 4 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1990 - 2000
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 807 razy od 4 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.