ARZBERG w Muzeum użytkownika Florentyna w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
78 / 93
<
>
Mlecznik porcelanowy biały sygnowany Arzberg - wys. 8,5 cmARZBERG to niemiecki producent najwyższej jakości porcelany. Całość produkcji odbywa się w fabryce w miejscowości Schirnding w Górnej Frankonii. Historia firmy sięga 1887 roku, kiedy to Królowa Brytyjska wydała akt, w którym nakazała znakowanie wszystkich niemieckich produktów sprzedawanych na terytorium Wielkiej Brytanii, znakiem „Made in Germany”. W 1931 roku, model zaprojektowany przez inż. Hermann’a Gretach – FORM 1382 – zrewolucjonizował ówczesny rynek wyrobów z porcelany. Myślą przewodnią inżyniera było: „Nie możemy dłużej pozwalać sobie na dostarczanie na rynek produktów, którymi konsument może cieszyć się tylko krótko, ponieważ szybko stają się one niepraktyczne, niemodne i nieeleganckie”.

Od tamtego momentu aż do dziś, firma ARZBERG jest pionierem w tworzeniu nowych wzorów, a przy ich projektowaniu kieruje się zasadą: „estetyka, funkcjonalność, ponadczasowość: ARZBERG”.

Produkty ARZBERG były wielokrotnie nagradzane za wyszukane wzornictwo, a niektóre z nich znajdują się w stałej ekspozycji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Ponadto firma ARZBERG dostarcza produkty modelu FORM 2000 do Kancelarii Kanclerz Niemiec.
Data dodania: 26 kwietnia 2013
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 265 razy od 26 kwietnia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.