OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
30 / 49
<
>
Zapomniany Lwowski tenor ur. w 1860 r. w Zaleszczykach, uczeń W.Wysockiego, występował w całej Europie. Największe sukcesy odniósł w Berlinie gdzie w latach 1895-1914 należał do zespołu opery. ”Jak się nie ma co się lubi ....” wolałbym zaprezentować jedno z wielu nagrań Almy po polsku, chociażby „Dziewczę z buzią jak malina” [Galla] czy „Kozaka” Moniuszki, ale mam tylko nagranie niemieckie. Piękny liryczny tenor można podziwiać w każdym języku:). W moich notatkach dyskografia artysty [nie wiem, czy to jest właściwe określenie, bo część utworów nagrał na cylindrach?] zawiera 211 nagrań, cały czas mam nadzieję, że odnajdzie się nagranie zarejestrowane po polsku.

Cylinder Edisona dwuminutowy zrealizowany w 1904 r w Berlinie
Data dodania: 28 kwietnia 2013
Datowanie przedmiotu: 1904
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 545 razy od 28 kwietnia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.