Juliana der Nederlanden w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
126 / 285
<
>
1. Grenada - Carriacou & Petite Martinique.2004. Zn nr Mi 4115.

2. St. Vincent & the Grenadines. Zn nr Mi 6024.Na obydwu znaczkach holenderska królowa Juliana.Juliana Luiza Emma Maria Wilhelmina Oranje-Nassau (ur. 30 kwietnia 1909 w Hadze, zm. 20 marca 2004 w Baarn) – królowa Holandii.Jedyna córka królowej Wilhelminy i księcia Henryka. Panowała w Holandii od 6 września 1948 do 30 kwietnia 1980 (od chwili abdykacji matki do własnego ustąpienia z tronu). Żona niemieckiego księcia Bernharda Lippe-Biesterfeld, matka czterech córek:

Beatrycze Wilhelminy Armgardy (jej następczyni na tronie),

Ireny Emmy Elżbiety (ur. 5 sierpnia 1939), żony Karola Hugona Parmeńskiego,

Małgorzaty (Margriet) Franciszki (ur. 19 stycznia 1943), żony Pietera van Vollenhovena,

Marii (Marijke) Christiny (ur. 18 lutego 1947), żony Jorge Péreza y Guillermo.

Ród królewski Orange-Nassau i cały naród holenderski ze wzruszeniem przyjął ślub księżniczki holenderskiej i księcia Bernarda von Lippe-Biesterfeld. We wszystkich butonierkach i na wszystkich sukniach pojawiły się pomarańczowe wstążki, a ulice i place Hagi były udekorowane wielkimi oświetlonymi kolumnami.

Młoda para udała się w podróż poślubną do Polski, przebywając m.in. w Krakowie, Krynicy i Nawojowej

.

W 1948 królowa Wilhelmina abdykowała na rzecz córki. Nowa królowa uciekła ze smutnego pałacu w Hadze, by wieść na wsi spokojne i skromne życie wraz z księciem Bernardem i czterema córkami.

Obecny król Holandii -Wilhelm Aleksander jest wnukiem krolówej Juliany.Znaczki pocztowe obu emitentów -wyłącznie w celach handlowych.

Znaczki dla Grenada - Carriacou & Petite Martinique od 1999 r. poprzednio od 1973 - znaczki Grenada-Grenadines,Carriacou – wyspa na Morzu Karaibskim o powierzchni 34 km², największa z grupy Grenadyn w archipelagu Wysp Zawietrznych.

Wraz z oddaloną o ok. 2 km na wschód Małą Martyniką są najbardziej na północ wysuniętymi wyspami Grenadyn należącymi do Grenady. Dalsze są częścią państwa Saint Vincent i Grenadyny.

Grenadyny (ang. Grenadines) – grupa wysp w Ameryce Środkowej (Indie Zachodnie), w archipelagu Wysp Zawietrznych w Małych Antylach, na północ od Trynidadu. Zajmują łączną powierzchnię 733 km².Pod względem politycznym wchodzą w skład państw Saint Vincent i Grenadyny (część północna) i Grenada (część południowa).
Data dodania: 24 maja 2013
Datowanie przedmiotu: 2004
Miejsce pochodzenia: Grenada
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 232 razy od 24 maja 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.