1 MAZURSKA BRYGADA ARTYLERII w Kolekcjoner w MyViMu.com

1 MAZURSKA BRYGADA ARTYLERII

Duże zdjęcie 1 MAZURSKA BRYGADA ARTYLERII
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
48 / 119
<
>
Oznaka haftowana nićmi

1 Mazurskiej Brygady Artylerii im. gen. Józefa Bema - JW 2568

- wersja ze złotymi armatamiBrygada powstała w roku 1993 Zarządzeniem MON nr Pf-67/Org. z dnia 10.08.1993 r., następnie Dowódca Warszawskiego Okręgu Wojskowego wydał zarządzenie w dniu 19.08.1993, którym zarządził rozformowanie 1. Ośrodka Szkolenia Specjalistów Wojsk Rakietowych i Artylerii, a na miejscu tej jednostki nakazał sformować 1. Mazurską Brygadę Artylerii im. gen. Józefa Bema. Już w roku 1994 brygada otrzymała sztandar wojskowy nowego wzoru. Także w 1994 roku brygadę nagrodzono „Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych RP”. Na wyposażeniu jednostki znajdują się wyrzutnie rakietowe BM-21, armato haubice „Dana”. W związku z reorganizacją w Siłach Zbrojnych z dniem 31 grudnia 2010 r. brygada ulega rozformowaniu, a na bazie jej sprzętu i żołnierzy działalność kontynuował będzie 11.Pułk Artylerii, który przejmuje tradycje i kontynuuje historię brygady.
Data dodania: 6 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 2002
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 453 razy od 6 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.