Medal kolejowy węzła Zagórz w Medale i instrukcje kolejowe w MyViMu.com

Medal kolejowy węzła Zagórz

Duże zdjęcie Medal kolejowy węzła Zagórz
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 118
<
>
100 LAT WĘZŁA PKP / 1872 – 1972 ZAGÓRZ-------------------------------------------------------------------------Zagórz – podkarpackie miasteczko niedaleko Sanoka. Kolej do Zagórza dotarła w roku 1872 w ramach budowy Pierwszej Węgiersko Galicyjskiej Kolei Żelaznej. Linia ta miała łączyć tereny Austro – Węgier (obecnie Słowacji) przez tunel w Łupkowie, Zagórz, Krościenko z Przemyślem (twierdzą przemyską). Stacją węzłowa został Zagórz dopiero w roku 1884 w ramach budowy Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która dotarła tu od strony Stróż i Sanoka. Obecnie Zagórz leży na linii nr 107 Nowy Zagórz – Łupków i przez łącznicę nr 617 styka się z linią nr 108 Stróże – Krościenko. Wyryta na medalu data 1872 upamiętnia dotarcie kolei do Zagórza i powstanie stacji kolejowej; węzłem kolejowym Zagórz został dopiero 12 lat później. Ze względu na zmiany polityczne (rozpad mocarstw po pierwszej wojnie światowej) i utworzenie nowych granic państwowych stacja Zagórz i przebiegające przez nią linie straciły na znaczeniu.
Data dodania: 21 stycznia 2011
Datowanie przedmiotu: 1972
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 740 razy od 21 stycznia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
12 stycznia 2014
Ile sztuk, tego nie wiem. Ale z pewnością wykonano je ręcznie. Krążek z pewnością toczony a napis wygląda jakby był trawiony kwasem. Posiadam dwa egzemplarze i lekko się różnią, co również potwierdza ręczną robotę.
Profil Profesjonalny Moderator
4 lutego 2011
Wygląda na ręczną grawerkę, ile sztuk wypuszczono?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.