Guzik Riazańsko-Uralskiej kolei

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 32
<
>
Guzik Riazańsko-Uralskiej kolei. Sygnowany КОПЪЙКИНЪ 1СОРТЬ S.PETERSBURG, śr. 22mm. Na guziku przedstawione herby Riazania i Uralska pod imperialną koroną, pod nimi na wstęgach napis "РЯЗАНС. УРАЛС. Ж.Д."

Riazańsko-Uralska kolej była jednym z większych towarzystw kolejowych w Rosji. Powstała w 1859 r. jako Towarzystwo Saratowskiej kolei. Po urchomieniu lini Riazań-Kozłow (1868), nazwane Towarzystwo Riazańsko-Kozlowskiej kolei. W 1892 po uruchomieniu nowych linii, przekształcone w Towarzystwo Riazańsko-Uralskiej kolei (1868-1918).
Data dodania: 7 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1868 - 1918
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 423 razy od 7 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.