PRZYKRYWKA OPAKOWANIA OD... w Kolekcjoner w MyViMu.com

PRZYKRYWKA OPAKOWANIA OD WAZELINY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
22 / 30
<
>
Przykrywka od opakowania wykopana w 2012 r. w Stargard Szczeciński - Kluczewo

Materiał - aluminium

WAZELINA KOSMETYCZNA

PIXIN ( obecnie F.K.”POLLENA-EWA”S.A. )

ŁÓDŹ.22.LIPCA. 15/17. ( obecnie ul. 6 Sierpnia 15/17 )POLLENA-EWA to firma z 93-letnią tradycją i ogromnym doświadczeniem w produkcji kosmetyków.

W dokumentach zakładowych jako datę powstania firmy zapisano rok 1919, kiedy to dwaj łódzcy przedsiębiorcy: Hugo Güttel i Józef Wójtowicz założyli w centrum miasta małą fabryczkę wyrobów kosmetycznych. Rozpoczęła ona działalność od produkcji mydeł i wód kolońskich (m.in. najsłynniejszego polskiego kosmetyku wody toaletowej „Prastara”), poszerzając wkrótce swoją ofertę o pudry, szampony, emalie do paznokci. W roku 1939, znana powszechnie pod nazwą PIXIN, była jedyną znaczącą wytwórnią kosmetyków w regionie łódzkim, produkującąm.in. 17 gatunków mydła toaletowego — wazelinowe, glicerynowe, liliowe, lanolinowe, dziegciowe, ORO, mydło dogolenia PIXIN, pudry ORO, liliowy, rococo. Od 1951 roku była własnością państwa i funkcjonowała pod nazwą Fabryka Kosmetyków „Ewa”. Dwadzieścia lat później fabryka weszła w skład Zjednoczenia Przemysłu Chemicznego „Pollena” i uzyskała nazwę „POLLENA-EWA”, Która funkcjonuje do dzisiaj.

Opis ze strony www.pollenaewa.com.pl/‎
Data dodania: 18 czerwca 2013
Datowanie przedmiotu: do 1951
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 471 razy od 18 czerwca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.