BETLEJEM w Kolekcjoner w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
26 / 30
<
>
Betlejem- Gwiazda Betlejemska w Bazylice Narodzenia Pańskiego zbudowanej nad miejscem, gdzie miał się narodzić Jezus Chrystus, jeden z najstarszych nieprzerwanie funkcjonujących kościołów na świecie.

----------------------------------------------------------------

Grota Narodzenia

W centralnej części znajduje się samo miejsce Narodzenia Pańskiego z łacińską srebrną gwiazdą z 1717 roku, greckim ołtarzem i uszkodzoną mozaiką. Na prawo od głównego ołtarza znajduje się kaplica franciszkańska w miejscu, w którym miał stać żłóbek.

-----------------------------------------------------------------

Betlejem– miasto w Gubernatorstwie Betlejem w Autonomii Palestyńskiej. Położone w zachodniej części Judei na wysokości około 775 metrów n.p.m. w odległości 10 km na południe od Jerozolimy Ważny ośrodek palestyńskiej władzy administracyjnej i centrum palestyńskiej kultury. Miasto jest tradycyjnie identyfikowane jako miejsce narodzin Jezusa Chrystusa.W 2007 w mieście żyło 30,7 tys. mieszkańców, w tym 6570 uchodźców palestyńskich
Data dodania: 22 czerwca 2013
Datowanie przedmiotu: 2000
Miejsce pochodzenia: Izrael
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 244 razy od 22 czerwca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.