Polski Rejestr Statków

Duże zdjęcie Polski Rejestr Statków
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 4
<
>
oficjalnie nazwa pojawia się w 1946

logo odwołuje się do 1936 i orła w koronieciężko pogodzić te elementyPolski Rejestr Żeglugi Śródlądowej – założone w 1936 roku polskie towarzystwo klasyfikacyjne z siedzibą w Warszawie. Nadzór był sprawowany w oparciu o przepisy "Klasyfikacja i konstrukcja barek drewnianych i stalowych".

Działalność instytucji została wznowiona po zakończeniu II wojny światowej (dokładnie w 1946 roku), w zmienionej i poszerzonej formie. Instytucja zmieniła nazwę na Polski Rejestr Statków z siedzibą w Gdańsku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Rejestr_%C5%BBeglugi_%C5%9Ar%C3%B3dl%C4%85dowej

W 1946 powołano Polski Rejestr Statków SA z siedzibą w Gd. przy ul. Stągiewnej 120, organizatorem i pierwszym dyr. był q Aleksander Potyrała. Od 1954 przedsięb. państw., z siedzibą przy al. Hallera 126. W 2001 przekształcony zgodnie z ustawą sejmową z 26 X 2000 z przedsięb. państw. w spółkę akcyjną o charakterze wyższej użyteczności.

http://www.encyklopediagdanska.pl/index.php?title=POLSKI_REJESTR_STATK%C3%93W
Data dodania: 28 czerwca 2013
Datowanie przedmiotu: 1936 - 1970
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 441 razy od 28 czerwca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.