dziwna złotówka w Etykiety piwne, monety, banknoty... w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 37
<
>
5 zł wewnątrz złotówki (znalazłem takie cudo w moich zbiorach)
Data dodania: 9 lipca 2013
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1128 razy od 9 lipca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
13 lipca 2013
Tez miałem kiedys 10zlotych z 1986 roku , po obu stronach była reszka , tez ktos obie te monety stoczył i skleił a poznac to mozna bylo po rancie :)
12 lipca 2013
Prokurator pieczarek daje w zaparte ...

Wysylasz sygnaly, byc moze - ALE DYMNE :^)))

Wiec na poczatek - Kodeks karny stanowi bowiem w art. 310. § 1 że, ...
Co to za kodeks znalazles prokuratorze pieczarek ?
I z jakiego Panstwa on jest ?
12 lipca 2013
To nie jest na chwilę obecną pieniądzem. Było, ale nie jest, czyli paragrafy się nie tyczą.
11 lipca 2013
Przeczytałem ów przepis. Co w nim niejasnego? "Kto ... przerabia polski albo obcy pieniądz ... podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności."
Sygnalizuję tylko, że wielu prawników uważa, że takie durnowate kaleczenie monet podpada pod ten paragraf. I tyle. A że takie rzeczy nie są jednak ścigane, to zupełnie inna sprawa.
11 lipca 2013
Prokuratorze pieczarek - a przeczytales choc ten fragment co go radosnie tu przytoczyles ???
Kustosz
10 lipca 2013
Kolego "Pieczarek" przytoczony przez Ciebie artykuł nijak się ma do tego eksponatu. Od dawien dawna nie jest to już środek płatniczy tylko kawałek metalu bez żadnej wartości i jest to tylko ciekawostka co można wymyślić aby było ciekawiej. Sam się zastanawiam jak zostało to zrobione bez naruszenia złotówki. Pewnie jakiś sprytny tokarz wytoczył środek... a tak swoją drogą jakbyśmy byli karani za wszystko co znajdziemy lub zobaczymy nie takie jak przewidują normy toby dopiero świat stanął na głowie...
10 lipca 2013
Pamiętam jak kiedyś była "moda" na wybijanie środka ze współczesnych 2 złotówek, a obwódkę dzieciaki wieszały na sznurkach na szyi jak wisiorek. http://images12.fotosik.pl/70/5a57ee052cf58b6b.jpg
Ciekawe, czy za to też można zostać ukaranym...
10 lipca 2013
Mi to wygląda nie na ćwiczenia warsztatowe lub rozrywkę, a na zwykłe przestępstwo. Kodeks karny stanowi bowiem w art. 310. § 1 że, " Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.".
Prawnicy są zdania, że podpada pod to także takie celowe uszkadzanie monet i banknotów.
10 lipca 2013
Wyglada, jak jakis dowcip warsztatowy :^)
Ale czego to sie nie robi, zeby bylo ciekawiej ...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.