OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 10
<
>
Pierwsza kolekcja medali pamiątkowych w hołdzie Janowi Pawłowi IIMateriał Srebro Ag 500

Masa 15 gr

Producent Mennica Polska

Średnica 34 mm

Nakład 10 000

Stempel Lustrzany

Rok Emisji 2008Medal okolicznościowy wykonany ze Srebra Ag 500 upamiętniający wybór Karola Wojtyły na Papieża Habemus Papam Wybór Jana Pawła II. 16 października 1978 roku o godzinie 18:44 unoszący się nad Watykanem biały dym obwieścił wybór kolejnego następcy świętego Piotra. Po przedstawieniu przez kardynała Pericle Feliciego nowy papież powiedział do tłumu w języku włoskim: Najwybitniejsi kardynałowie powołali nowego biskupa Rzymu. Powołali go z dalekiego kraju ale jednocześnie jakże bliskiego poprzez komunię w chrześcijańskiej wierze i tradycji. Nie wiem czy będę umiał dobrze wysławiać się w waszym naszym języku włoskim. Gdybym się pomylił,poprawcie mnie.Niniejsza srebrna emisja Habemus Papam jest pierwszą emisją w hołdzie Janowi Pawłowi II która została wyemitowana przy współpracy z kanclerzem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.Na Awersie medalu znajduje się wizerunek Jana Pawła II w chwilę po wyborze oraz słowa Habemus Papam - zwyczajowa formuła wypowiedziana po wyborze Karola Wojtyły na Papieża 16 października 1978 roku dalej data 16 10 1978 - Rewers medalu prezentuje herb Jana Pawła II wokół obrzeża napis Jan Paweł II Karol Wojtyła dalej daty 1920 2005
Data dodania: 18 lipca 2013
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 856 razy od 18 lipca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.