INAUGURACJA PONTYFIKATU

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 10
<
>
Materiał Srebro Ag 500

Masa 15 gr

Producent Mennica Polska

Średnica 34 mm

Nakład 10 000

Stempel Lustrzany

Rok Emisji 2008Medal okolicznościowy wykonany z metalu Srebro Ag 500 upamiętniający inaugurację Pontyfikatu Jana Pawła II. W niedzielę 22 października 1978 roku na placu świętego Piotra w Rzymie nastąpiła oficjalna inauguracja pontyfikatu Jana Pawła II. Tego dnia podczas homagium kardynałów rozegrała się historyczna scena. Jako drugi po kardynale Cofalonieri do Jana Pawła podszedł Prymas Polski - kardynał Stefan Wyszyński, Papież łamiąc etykietę podniósł się i przyklękając ucałował swojego mistrza w hołdzie dla jego zasług. Było to coś niebywałego. Nazajutrz, podczas spotkania z rodakami w Auli Pawła VI, papież odczytał list ze słowami: nie byłoby na stolicy Piotrowej tego papieża -Polaka gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem,gdyby nie było Jasnej Góry i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z Twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem. Były to słowa skierowane do kardynała Wyszyńskiego.

Niniejsza srebrna emisja upamiętnia ta niezwykłą chwilę.Na Awersie medalu widnieją postacie Jana Pawła II oraz prymasa Wyszyńskiego w historycznym momencie - Rewers prezentuje herb Jana Pawła II oraz napis Jan Paweł II dalej Karol Wojtyła oraz daty 1920 - 2005
Data dodania: 18 lipca 2013
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1075 razy od 18 lipca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.