I PIELGRZYMKA DO POLSKI

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 10
<
>
Materiał Srebro Ag 500

Masa 18,2 gr

Producent Mennica Polska

średnica 36 mm

Nakład 10 000

Stempel Lustrzany

Rok Emisji 2008Medal okolicznościowy wykonany z metalu Srebro Ag 500 - I pielgrzymka do Polski Jana Pawła II. 2 czerwca 1979 roku rozpoczęła się pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Jej hasłem przewodnim były słowa: Gaude Mater Polonia - Raduj się Matko Polsko.Pierwszy dzień pielgrzymki papież spędził w Warszawie. To tu,na ówczesnym placu Zwycięstwa padły znamienne słowa,które miały decydujący wpływ na dalszą historię,nie tylko Polski ale także całej Europy. Słowa: Niech zstąpi Twój duch i odnowi oblicze ziemi,tej ziemi dały polskiemu narodowi siłę do dalszej walki o wolność i demokrację. Stały się także mottem powstałej rok później Solidarności.Niepokonany biskup Rzymu przeciwstawił się totalitarnemu systemowi i wskazał drogę Polakom do wolności. Podczas tych 8 dni papież zmienił Polaków. Jan Paweł II publicznie oddał cały naród w opiekę Matki Jasnogórskiej,modlił się w Oświęcimiu, podczas wizyty w Gnieźnie, przy relikwiach św. Wojciecha przypomniał skąd nasz ród.Słowa wypowiedziane 2 czerwca 1979 roku stały się katalizatorem przemian w całej Polsce i Europie Środkowowschodniej lat 80-tych i 90-tych.Niniejsza srebrna emisja upamiętnia tę ważną w dziejach Polski i świata wizytę. Na awersie medalu widnieje postać Jana Pawła II podczas podczas pamiętnej homilii na placu Zwycięstwa.Awers medalu prezentuje postać Jana Pawła na placu Zwycięstwa oraz jego popiersie wokół obrzeża napis I Pielgrzymka do Polski Niech Zstąpi Duch Twój i Odnowi Oblicze Ziemi Tej Ziemi
Data dodania: 18 lipca 2013
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 681 razy od 18 lipca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.