W-wa - ul. Marszałkowska MDM - 1952

Duże zdjęcie W-wa - ul. Marszałkowska MDM - 1952
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
67 / 89
<
>
Rok 1952Warszawa. Ulica Marszałkowska, róg Pięknej/Koszykowej.W tle budynki w stylu MDM (Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa (MDM) – wielki zespół mieszkaniowy w Warszawie w Śródmieściu, socrealistyczny, wzniesiony w latach 1950–1952).

Na pierwszym planie przystanek autobusowy z zegarem wykonany z oszklonej konstrukcji metalowej, w nocy podświetlanej. Takie fajne przystanki zlikwidowano na początku lat 60-tych.

Godne zauważenia są także wagony tramwajowe typu A z początku XX wieku. Jeden zachował się i został pieczołowicie odremontowany i od czasu do czasu jeździ po Warszawie jako atrakcja turystyczna. Współczesne zdjęcie wagonu typu A autorstwa Marcina Stiasnego.
Data dodania: 29 lipca 2013
Datowanie przedmiotu: 1952
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Numer/sygnatura producenta: SIW "Kraj"
Data i sposób nabycia: 2013-07
Data korespondencji: 2.05.1954 rok, Warszawa - Poznań
Tytuł oryginalny: Warszawa - MDM
Rozmiar: 9 x 14 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 168 razy od 29 lipca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.