ORZEŁ KOMBATANCKI NS-RKB - PRZYPINKA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 9
<
>
DRKB, Deutscher Reichskriegerbund (Kyffhäuserbund), powstała w czasie I wojny światowej i została oparta na DKB, (niem. Deutscher Kriegerbund Veterans Association), założony po wojnie 1870 - 71. Celem stowarzyszenia było zachowanie morale i koleżeństwa wśród byłych żołnierzy i finansowe wspieranie swoich członków w razie potrzeby. W dniu 29 marca 1938 DRKB przemianowano na NS-RKB, Nationalsozialistische-Reichskriegerbund, przez NSDAP i połączone z większością starszych weteranów stowarzyszenia w jednej krajowej organizacji. Jednolite nakrycia głowy Regulacje DRKB / NS-RKB zostały wprowadzone przed 1933 r. zostały zmienione ponownie w 1936 i 1938 roku. W 1938 jednolite modyfikacje; wprowadzono nowy wzór krajowego orła przypinanego na piersi i czapkę daszkiem. Nowy orzeł był niemal identyczny od wcześniejszego (ok. 1936 r.)

Orzeł trzyma wieniec w szponach, w którym jest swastyka. Orzeł ma Żelazny Krzyż nałożony na skrzyżowane miecze na jego piersi. Na odwrocie jest oznakowane, z wytłoczonym numerem "1" i "Ges. Gesch."co znaczy Gesetzlich Geschützt, (chronione przez prawo).
Data dodania: 10 sierpnia 2013
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1945
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 898 razy od 10 sierpnia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.