Fotografia żołnierzy 56 Pułku... w Moje zbiory... w MyViMu.com

Fotografia żołnierzy 56 Pułku Piechoty Wlkp.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 52
<
>
Prezentowany eksponat to fotografia pododdziału gospodarczego 9 kompanii 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Jest do jak do tej pory najcenniejszy eksponat w tej kolekcji, ponieważ fotografię wykonano w Nieświeżu gdzie 56 pułk zakończył swój szlak bojowy w wojnie polsko - sowieckiej. Pułk do Nieświeża dotarł w drugiej połowie października 1920 roku. W tej miejscowości dokonano także n. in. dekoracji żołnierzy pułku orderami Virtuti Militari.Warto zwrócić uwagę na umundurowanie wojsk wielkopolskich, umundurowanie amerykańskie oraz pierwsze mundury wz. 19 widoczne na zdjęciu.Zachował się także oryginalny podpis:Pamiuntka ześ Nieświerza

Jg. Błaszczykczyli w tłumaczeniu na "nasze"Pamiątka z Nieświeża

Ignacy BłaszczykWidoczny jest jeszcze szczątkowy drugi podpis "pamiątka (...) 1920 (...)".Niestety fotografia w bardzo słabym stanie do tego "zrosła" się z szybką od ramki.Ostatnia fotka to wynik rekonstrukcji cyfrowej, w rzeczywistości nowe zdjęcie jest jeszcze wyraźniejsze.
Data dodania: 16 sierpnia 2013
Datowanie przedmiotu: 1920
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 615 razy od 16 sierpnia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.