OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 24
<
>
Włoska szabla M 1871 przeznaczona podobno dla artylerii konnej. Bardzo ciekawa budowa, zwłaszcza rękojeści. To wcięcie na kciuk jest swego rodzaju innowacja, którą wprowadził pewien oficer włoski. Na grzbiecie rękojeści numer seryjny I 8324. Głownia prosta, nie ostrzona, pióro delikatnie skorodowane. Pochwa prosta z jednym wgnieceniem. Po prawej stronie pod mankietem numer seryjny ten sam co rękojeści jest więc to egzemplarz zgodny.

Ten konkretny egzemplarz nie posiada sygnatury producenta ale część z nich była produkowana przez Alex Coppel Solingen i posiadają sygnaturę w postaci wagi po prawej stronie głowni.Długość głowni 910 mm

Długość całości 1030 mm.

Długość w pochwie 1060 mm
Data dodania: 31 sierpnia 2013
Datowanie przedmiotu: 1871 - 1900
Miejsce pochodzenia: Italia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 510 razy od 31 sierpnia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.