Fotografia ślubna sierżanta 56 P.P. Wlkp.

Duże zdjęcie Fotografia ślubna sierżanta 56 P.P. Wlkp.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 52
<
>
Prezentowany eksponat to zdjęcie ślubne sierżanta 56 P.P. Wlkp. Ciekawsze elementy widoczne na zdjęciu:

- wczesny mundur wz. 19 z numerem pułku na naramiennikach,

- Krzyż walecznych oraz ciekawa baretka z gwiazdką, którą forumowicze z Odkrywcy pomogli zidentyfikować jako Krzyż na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi (jak ktoś ma jakieś inne sugestie to proszę o naprowadzenie),

- naszywka wyróżniająca strzelca piechoty w kompanii ckm (taka nazwa ze względu na rok wykonania zdjęcia).Fotografia wykonana w atelier Alfred Schoen w Krotoszynie przy ulicy Zdunowskiej 36.
Data dodania: 1 września 2013
Datowanie przedmiotu: 1921 - 1927
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 750 razy od 1 września 2013
Reklama
Dodaj komentarz
16 września 2017
Bardzo ciekawa fotografia. Dla mnie tym bardziej, że pochodzi z rejonu , który jest dla mnie szczególnie interesujący. Nie opisana imionami, pozwala przypuszczać, ze jest zewnętrznym nabytkiem, a wtedy tym bardziej bogaty opis pod obrazem dodaje wartości tej pamiątce :) Chyba, ze ze wzgledów objetych wewnętrzną tajemnicą celowo imiona i nazwisko portretowanych zostały pominięte i zdjęcie pochodzi z kolekcji rodzinnej Kustosza ?:)

świeżość obrazu, jasne spojrzenia z kadru...emanuje z fotografii nastrój szczęśliwości młodych adeptów sztuki małżeńskiej.

Pozdrawiam

wolnomariusz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.