BAKELITOWY POJEMNIK NA... w Muzeum Dom@na w MyViMu.com

BAKELITOWY POJEMNIK NA ZAPALNIK - 1938 - Pag

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 52
<
>
Pojemnik bakelitowy z 1938 roku, bardzo ładny jasny bakelti. Stan bardzo dobry, sygnowany nazwą fabryki Pag, bakelit w stanie bdb, bez pęknięć i ubytków. Na spodzie napis ZUNDERBUCHSE 2. Ostatnie zdjęcie pokazuje od lewej pojemniki Zunderbuchse 1 , 2 oraz 3.

Zunderbuchse 1 był dla zapalników takich jak Zt.Z. S/30, Dopp.Z. S/60, AZ 23 itp.

Zunderbuchse 2 był przystosowany dla krótszych modeli takich jak liGr. Z 23 nA lub SIGR. Z 23.

Bakelit – najstarsze syntetyczne tworzywo sztuczne (fenolowo-formaldehydowe tworzywa sztuczne). Technologia produkcji bakelitu została wynaleziona przez Leo Hendrika Baekelanda na początku XX wieku (1907-1909). Stosowane było przede wszystkim w przemyśle elektrotechnicznym jako materiał konstrukcyjny i izolacyjny, oraz w wielu innych zastosowaniach, gdzie potrzebne było tworzywo odporne na szereg czynników, a jednocześnie możliwe do formowania w niemal dowolnych kształtach (poprzez odlewanie lub prasowanie proszku) i podatne obróbce mechanicznej. W zastosowaniach praktycznych do bakelitu dodawano rozmaite wypełniacze, najczęściej włókniste, jak np. azbest, papier, mączka drzewna.
Data dodania: 8 września 2013
Datowanie przedmiotu: 1938
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1180 razy od 8 września 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.