"Droga do szczęścia", czyli... w Muzeum użytkownika pieczarek w MyViMu.com

"Droga do szczęścia", czyli toto-lotek

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 166
<
>
Zaczynając gromadzić lusterka z okresu PRL nie przypuszczałem, że trafią w moje ręce takie ciekawostki, jak prezentowany tu okaz. Ludzka wyobraźnia podsunęła pomysł, aby skonstruować urządzenie wspomagające decyzje przy wypełnianiu kuponów toto-lotka. Ot, ręczna maszynka chybił-trafił. Wydaje się, że najlepiej wyszedł na tym producent, ponieważ losowanie jest raczej nieskuteczne, "droga do szczęścia" jest długa i wiedzie na manowce. Próbowałem skuteczności lusterka podczas ostatniej kumulacji 15 mln zł. Nic z tego nie wyszło.Lusterko znacznie grubsze niż standardowe. Musiały się bowiem pomieścić: lusterko właściwe, obrazek z ówczesnymi symbolami luksusu osiągalnymi wtedy jedynie dzięki szczęściu w grze, płytka z pleksi z nawierconymi otworami, puste miejsce umożliwiające toczenie się mocno kanciastej kulki, szybka ochronna. Na drugim ze zdjęć porównanie grubości lusterek. Najgrubsze,czyli nasza "droga do szczęścia" na samym dole, wyżej lusterko z szybką ochronną zdjęcia, u góry lusterko ze zdjęciem niczym nie osłoniętym.
Data dodania: 12 września 2013
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1965
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 330 razy od 12 września 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
12 września 2013
No, to rzeczywiście "rarytasik".
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.