Maksymian Herkuliusz w AureusArt w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
55 / 74
<
>
(Marcus Aurelius Valerius Maximianus)
antoninian

Aw: IMP(erator) C(aear) MA(arcus) VAL(erius) MAXIMIANVS P(ius) AVG(ustus), popiersie cesarza w drapowanej szacie i zbroi oraz w koronie promienistej (łac. corona radiata).
Rw: VICTORIA AVGG(usti), (zwycięstwo augustów), moneta z czasów tetrarchi kiedy tytuł augusta przysługiwał Dioklecjanowi i Maksymianowi.
W mennicy w Ticinum, której przypisuje się tę monetę stosowano zapis łaciński, w którym XXI odnosi się do jakości stopu (w monecie na 20 jednostek miedzi przypada 1 jednostka srebra), a A jest oznaczeniem oficyny menniczej.
Data dodania: 22 września 2013
Datowanie przedmiotu: 286 - 305
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 291 razy od 22 września 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.