Francuski helm policyjny Mle 51 typ 3

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
100 / 144
<
>
Francuski hełm Mle 51 typ 3. Jest to wersja policyjna hełmu wojskowego. Dosyc trudna do zdobycia zwłaszcza w tym stanie. Od typu drugiego różni sie uchwtem paska który jest wykonany z pręta i przyspawany do czerepu, natomiast w wersji drugiej był w postaci blaszki zgrzanej do czerepu. Czerep pomalowany na czarno. Wewnątrz sygnatura producenta DUNOIS & FILS VINCENNES 1957. Plastikowa wkładka również posiada sygnaturę producenta oraz rozmiar 66 R. Naklejone nazwisko użytkownika CORNIGLION. To samo nazwisko napisane na skórzanym pasku. Hełm przeznaczony dla Gandarmerie Départemenetale.
Data dodania: 28 września 2013
Datowanie przedmiotu: 1957
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 493 razy od 28 września 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.