OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
99 / 144
<
>
Francuski hełm Mle 56 przeznaczony dla Gandarmerie Départementale. Jest to kolejna wersja oparta o wojskowy hełm Mle 51. Czerep polakierowany na czarno, posiada oryginalny pokrowiec w kolorze piaskowym. Na niektórych zdjęciach widać policjantów używających tych hełmów w Algierii. Wewnątrz czerepu sygnatura producenta DUNOIS COUSANCE 1975. Wewnątrz plastikowego "lignera" sygnatura producenta S.I.A. LE MANS i rozmiar 71 R. Hełm ten różni sie od swojego poprzednika (Mle 51 typ 3), trzecim uchwytem na tylnim nakarczku do którego zamocowany jest dodatkowy pasek fasunku. Stan bardzo dobry.
Data dodania: 28 września 2013
Datowanie przedmiotu: 1956 - 1975
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 454 razy od 28 września 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.