Odznaka "Wzorowy Marynarz" -... w Mundur w MyViMu.com

Odznaka "Wzorowy Marynarz" - Mennica Państwowa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 21
<
>
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 14 września 1999 r. w sprawie wyróżniania żołnierzy, pododdziałów i oddziałów wojskowych.

§ 5. 1. Odznakę tytułu honorowego "Wzorowy Marynarz" stanowi owalny wieniec laurowy, otwarty w górnej części, o wymiarach 45 x 45 mm. Na wieńcu są umieszczone orzeł z głowicy sztandaru jednostki wojskowej oraz kotwica przepleciona liną kotwiczną zwiniętą w kształcie litery "S", stanowiąca element orła marynarki wojennej, według wzoru określonego w art. 7 ust. 2 i art. 15 ust. 3 ustawy, spoczywające na puszce; wykonane z metalu o barwie brązu. Na puszce jest umieszczony złocony monogram "WM".
Data dodania: 4 października 2013
Datowanie przedmiotu: 2005
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 824 razy od 4 października 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Instytucja Muzealna
30 maja 2018
posiadam taką, wraz z legitymacją...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.