USS Salt Lake City (CA-25)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
90 / 119
<
>
Zdjęcia amerykańskiego ciężkiego krążownika USS Salt Lake City typu Pensacola wykonane przez H. G Schuessler'a, członka załogi USS Alturas (PC 602), scigacza okrętów podwodnych stacjonującego w Pearl Harbor w 1943 roku.

USS Salt Lake City był jednym z dwóch amerykańskich ciężkich krążowników typu Pensacola. Zwodowany 23 stycznia 1929 w Camden, New Jersey. Okręt przed wybuchem II Wojny Światowej przebywał głównie w rejonie zachodnigo wybrzeża Stanów Zjednoczonych. 7 grudnia 1941 roku USS Salt Lake City pod dowódctwem kapitana Ellisa M. Zachariasa wraz z grupą operacyja "Enterprice" znajdował się w drodze powrotnej z Wake Island, 370 km od Pearl Harbor. W okresie wojennym okręt brał udziął między innymi w Bitwie o przylądek Ésperance (11/12 października 1942) i Bitwie koło Wysp Komandorskich (27 marca 1943). Po Zakończeniu działań wojennych na Pacyfiku i kapitulacji Imperium Japońskiego, USS Salt Lake City uczestniczył w Operacji Magic Carpet mającej na celu przywiezienia amerykańskich żołnierzy (w tym przypadku) z Pacyfiku do Stanów Zjednoczonych. W 1946 roku okręt uczestniczył w Operacja Crossroads na Atolu Bikini w archipelagu Wysp Marshall'a gdzie krążownik przetrał 2 wybuchy bomb atomowych. W dniu 29 sierpnia 1946 roku został skreślony z listy floty. USS Salt Lake City został zatopiany jako okręt-cel 210km od wybrzeży południowej Kaliforni 25 maja 1948.
Data dodania: 4 października 2013
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 329 razy od 4 października 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.