#2 USS Augusta (1945) w Świątynia Wiktora w MyViMu.com

#2 USS Augusta (1945)

Duże zdjęcie #2 USS Augusta (1945)
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
96 / 119
<
>
Zdjęcie krążownika wykonane przez marynaża USS Parks (DE-165).Jedno z zaledwie kilku zdjęć z całego albumu marynaża USS Parks, które udało mi sie nabyć.USS Augusta (CA-31) - amerykański ciężki krązownik typu "Northampton" zwodowanego 31 stycznia 1931 roku. W czasie II Wojny Światowej okręt uczesniczył w działaniach wojennych na Atlantyku i Morzu Śródziemnym. Skreslony z listy floty 16 lipca 1946, złomowany 1960 roku.USS Parks (DE-165) - amerykański niszczyciel eskortowy typu "Canon" zwodowany 18 kwienia 1943 roku w New Jersey. Okręt w czasie II Wojny Światowej służył na Oceanie Spokojnym do ochrony przeciwlotniczej i do zwalczania okrętów podwodnych . Okręt uczestniczył w inwazji na Saipan oraz lądowaniu na wyspie Guam. W sierpniu 1945 roku USS Parks znajdował sie na Atolu Mili, jego załoga nadzorowała 2400 japońskich jeńcu w czasie dezaktywacji japońskiej broni, amunicji i usuwaniu poł minowych. Po kapitujacji Japoni okręt pozostał w rezerwie aż do 1972. Złomowany 1 lipca 1972.
Data dodania: 18 października 2013
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 303 razy od 18 października 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.