Butelka : "Wódka czysta zwykła".

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 18
<
>
Butelka 0,25 litra po "Wódce czystej zwykłej,40%" rozlanej 8 II 1950 r. przez Państwowy Monopol Spirytusowy w Starogardzie [ob.Gdańskim].Cena 210 zł.

Butelka została znaleziona w byłym 110 Szpitalu wojskowym podczas remontu.Jest "oryginalnie" zakorkowana,więc w środku jest powietrze z 1950r [img] Widoczna jest też resztka laku,którym zalany był korek.

W 1950 r. na terenie ob.szpitala znajdowała się Centralna Szkoła Administracji Rolniczej w Elblągu. "Jej zadaniem było przygotowanie specjalistów do pracy w Państwowych Gospodarstwach Rolnych – PGR, takich jak: kierowników gospodarstw rolnych, księgowych, magazynierów, mechaników traktorowych, monterów, brygadzistów, inspektorów mechanizacji. To między innymi traktorzyści - absolwenci tej szkoły -zaorywali zdewastowane po II wojnie światowej Żuławy." [cytat ze strony intern."info.elblag.pl].

Jak widać towarzysze w zimowe dni zamiast uczyć się pilnie przez całe ranki woleli chować się po piwnicach i pogłębiać stosunki międzyludzkie...

Podarunek,2013 r.
Data dodania: 27 października 2013
Datowanie przedmiotu: 1950
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1949 razy od 27 października 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.