Oznaka rozpoznawcza JW AGAT w Mundur w MyViMu.com

Oznaka rozpoznawcza JW AGAT

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 77
<
>
Jednostka sformowana została w oparciu o zasoby osobowe rozformowanego Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach. Z dniem 1 lipca 2011 roku została podporządkowana Dowództwu Wojsk Specjalnych.

Jednostka Wojskowa AGAT jest jednostką o charakterze powietrznodesantowym. Przeznaczona jest do realizacji zadań zapewniających wsparcie bojowe (kinetyczne) operacji specjalnych prowadzonych przez Wojska Specjalne, a także wykonywania akcji bezpośrednich na tyłach i w ugrupowaniu przeciwnika na wskazane cele.

Ponadto może prowadzić operacje przeciw terrorystyczne, przeciw partyzanckie i ochrony krytycznej infrastruktury Państwa.

W swojej strukturze posiada zespoły szturmowe, pododdziały wsparcia przeciwpancernego, przeciwlotniczego, artyleryjskiego, naprowadzania lotnictwa i ognia artylerii.
Data dodania: 4 listopada 2013
Datowanie przedmiotu: 2013
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 803 razy od 4 listopada 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.