OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 2
<
>
Jeden ze wzorów skrzynek na pociski Artyleryjskie do Austro-Węgierskiej armaty 8 cm Feldkanone M.5. Mieściła 3 pociski wykonana z drewna, zawiasy stalowe na boku (brak) zamykanie znajdowało się u dołu i góry skrzynki, obok skórzanych uchwytów. W środku przybite są drewniane "rynienki" utrzymujące pociski w jednym miejscu, środkowa z nich ma wyżłobienie na pas parciany, myślę że dodatkowo mocował pocisk, w skrzynce znajdował się też gruby pas filcowy, leżał na łuskach poprawiając ich stabilność. Na dłuższych bokach skrzynki Znajdował się napis EXPLOSIV, a na krótszych litera S i namalowany pocisk oraz wybite w drewnie SS 0 14, na drugim końcu P23/14. Na wierzchu najprawdopodobniej był napis 3 drb 13M Sem po niżej Nazwa miejscowości lub fabryki w której wyprodukowano skrzynkę i data produkcji.
Data dodania: 26 listopada 2013
Datowanie przedmiotu: 1914 - 1918
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 719 razy od 26 listopada 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.