OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 22
<
>
Japoński miecz z okresu drugiej wojny światowej. Głownia w pięknym stanie, absolutnie brak śladów korozji lub patyny. Oprawa nie jest kompletna i w kiepskim stanie. Sznura nigdy nie udało mi się poprawnie zapleść. Na trzpieniu głowni brak sygnatury kowala ale są dwa otwory na kolek co może sugerować, że głownia jest dosyć stara, gdyż mogla występować z co najmniej dwoma rodzajami Koshirae co z kolei może oznaczać co najmniej dwóch użytkowników oraz dłuższy czas ''użytkowania''.
Oprawa niestety nie kompletna brakuje podkładek seppa oraz pierścienia fuchi. Pochwa drewniana z ładnie zachowaną skórą.

Długość głowni: 690 mm
Długość wraz z rękojeścią: 935 mm
Długość całości w pochwie 970 mm

Nie jestem ekspertem aż takim ekspertem w japońskiej broni białej i na pewno brak mi materiału porównawczego ale śmiem twierdzić, że nie był to wyrób maszynowy.

Będę wdzięczny za wskazówki.
Data dodania: 10 stycznia 2014
Miejsce pochodzenia: Japonia
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 276 razy od 10 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
10 stycznia 2014
Na pewno jest to wyrób ręczny bo widać linie chartu na ostrzu, pochwa w wersji uproszczonej może sugerować poznowojenne pochodzenie.
10 stycznia 2014
Jesli już,-to miecz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.