OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 23
<
>
Japoński miecz z okresu drugiej wojny światowej, wersja chyba podoficerska. Stan dobry. Oprawa niestety nie kompletna. Co ciekawe bron ta byla postrzelona w dwóch miejscach.
jeden pocisk przeszedl tóz pod habaki i pozostawil po sobie widoczne wglebienie. Drugi pocisk przeszedl przez grzbiet pochwy w srodkowej jej czesci i nie mial kontaktu z glownia.
Z naszych ustalen wynika ze prawdopodobnie uzytkownik mial bron za pasem z lewej strony skierowana ostrzem do góry i dostal serie z prawej strony. Inna opcja, bron gdzies sobie lezala i w trakcie walki zostala przypadkowo postrzelona prawdopodobnie z Thomsona.
Nie mniej ze wzgledu na oczywiste slady pola bitewnego bardzo ciekawy fant.
Produkcja prawdopobnie maszynowa.

Dlugosc glowni: 670 mm
Dlugosc wraz z rekojescia: 930 mm
Dlugosc calosci 980 mm
Data dodania: 10 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Japonia
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 908 razy od 10 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
13 maja 2018
Kiedyś na "knives.pl" był krótki dział o "chińskich podróbkach" z paroma przykładowymi fotografiami. Ale fotek niestety już nie ma. Są takie strony anglo i rosyjsko - języczne. Jeżeli kogoś interesuje ten temat, poleciłbym książkę "Wojskowe miecze japońskie 1868-1945" Richarda Fullera. Wydana ładnych parę lat temu przez Diamond Books w j. polskim. Są tam szczegółowo opisane prawie wszystkie modele kyu i shin gunto. 
13 maja 2018
Prosze o podanie jakiegos link-a do tematu tych podróbek. Mysle ze kazdy z nas bedzie zainteresowany.
11 maja 2018
ciekawy eksponat - gratuluję.
11 maja 2018
Dla mnie mniecz wyglada na kopie które były robione zaraz po wojnie w Azji dla amerykanów. Widziałem takie rekojesc jest identyczna. Poza tym miecz wykuszyłby sie a nie wniutł. Tak wiec jak dla mnie ostrze równiez watpliwe.
11 stycznia 2014
Można by wziąć pociski 11,43, 7,62x63 i od 7,62x33 i sprawdzić czy pasują do odkształcenia na mieczu,a może poprostu chciał się ten oficer uratować i mieczem chciał kulę przeciąć;)
10 stycznia 2014
A mogla mogla jakas japonska kuleczka trzasnac.
10 stycznia 2014
To miecz oficers no i ciekwy fant jakiś marine musiał mieć niezłego cela ze po mieczu trafił;) a takie pytanie czemu akurat z thompsona ta seria miała być? Mógł być to reising, oil gun m3, bar, johnson m1941 i dziesiątki innych typów broni a jesli oficer leżał zabity to od swojego zabłąkana kulka mogła trafić;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.