OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 8
<
>
Pistolet Mauser C96 został opracowany w zakładach Mausera, był to pierwszy udany typ pistoletu samopowtarzalnego. Broń była produkowana w Niemczech w latach 1896–1939, a także w innych krajach (Chiny, Hiszpania), często bez licencji od producenta. Pistolet działał na zasadzie krótkiego odrzutu lufy i zasilany był z niewymiennego magazynka, umieszczonego przed spustem, w podstawowej wersji pistoletu mieszczącego 10 nabojów kalibru 7,63 mm, który nadawał broni charakterystyczny wygląd.

Egzemplarz zgodny numerycznie, w bardzo dobrym stanie, wyprodukowany w zakładach Mauser - Werke (Oberndorf, Niemcy), w 1905 r. (wskazuje na to numer seryjny 91809 sprawdzony w bazie pistoletów C96), kaliber: 7,63 mm. W komplecie do broni dołączona kolba (replika), która pełni też funkcję kabury. Okładki dość "egzotyczne", gdyż wykonane z bakelitu obciągniętego skórą (oryginalnie były drewniane ale możliwe, że przez krótki okres wytwarzane były również tego typu). Egzemplarz w pełni rozbieralny. Pistolet pomimo zniszczeń ustawowych zachował mechanikę, dzięki której można oddać tzw. "suchy strzał".

Eksponat na sprzedaż. Cena: 5900 zł

Broń pozbawiona cech użytkowych, dostępna dla osób pełnoletnich, bez jakichkolwiek zezwoleń. Obowiązek rejestracji broni w Wydziale Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w ciągu 5 dni od daty zakupu.

Do każdego egzemplarza broni wystawiamy fakturę VAT i dołączamy zaświadczenie CLK KGP. Na podstawie tych dwóch dokumentów dokonuje się rejestracji.

Po uprzednim uzgodnieniu terminu możliwość osobistego zobaczenia egzemplarza broni w Ćwiklicach koło Pszczyny (woj. Śląskie).

Możliwość wysyłki kurierskiej tylko na terenie Polski.
Data dodania: 11 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1905
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 183 razy od 11 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.