I- sze Mistrzostwa Strażaków P... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

I- sze Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
264 / 309
<
>
Komenda Główna Straży Pożarnych wspólnie z Komendą Wojewódzką Straży Pożarnych w Opolu zorganizowały po raz pierwszy w historii ochrony ppoż. - I Mistrzostwa Polski Strażaków-Płetwonurków .W dniach 14-16.09.1984 roku na jeziorze Osowiec k/Turawy woj.opolskie rywalizowało 83 zawodników z 16 województw. Drużyna z OSP ORW Opole jako Opole 1 zajęła 1 miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Polski a druh Andrzej Prokopowicz zajął 1 miejsce w konkurencji indywidualnej i także zdobył tytuł Mistrza Polski – najlepszego strażaka płetwonurka.Należy przypomnieć,że do 1992 roku, do czasu powstania Państwowej Straży Pożarnej nie było w strukturach straży zawodowych terenowych powołanych sekcji lub jednostek specjalistycznych z zakresu ratownictwa wodnego na wodach śródlądowych. Jednostki ratownictwa wodnego działały tylko w strukturach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jednostka OSP ORW Opole czynnie włączyła się w organizację I Mistrzostw Polski Strażaków Płetwonurków : ładowała butle, tworzyła serwis techniczny, uczestniczyła w pokazach:

desant płetwonurków do wody, jazda na nartach wodnych, ślizg na krążku .
Data dodania: 18 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1984
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 284 razy od 18 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.