40 lat Ochrony... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

40 lat Ochrony Przeciwpożarowej - KWSP Opole 1985

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
254 / 309
<
>
Medal okolicznościowy upamiętniający 40 lat ochrony przeciwpożarowej w województwie opolskim.Zmiany w podstawach prawnych i strukturze organizacyjnej Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnych przyniosła ustawa z dnia 12 czerwca 1975r. o ochronie przeciwpożarowej, której wdrożenie zbiegło się z ustawą o wprowadzeniu nowego dwustopniowego podziału administracyjnego kraju. Do wykonywania zadań związanych z ochroną przeciwpożarową w zakresie terenowej administracji państwowej województwa, powołane zostały Komenda Wojewódzka, Komendy Rejonowe i Zawodowe Straże Pożarne. Terytorialny zasięg działania komend rejonowych straży pożarnych województwa objął obszar od 3 do 10 podstawowych jednostek administracyjnych kraju (miast, miast i gmin, gmin).

Z informacji przekazanych przez Emerytów PSP:

było to imienne, pamiątkowe medale wydane w roku 1985 z okazji 40 lat ochrony przeciwpożarowej. Na awersie w środku jest herb Opola i cztery kółka oznaczające podział województwa na cztery bataliony pożarnicze.Bataliony były przygotowane do specjalistycznych działań ratowniczych /batalion pierwszy wyposażony i przygotowany do działań na obszarach leśnych, 2- rolnictwo, 3- ratownictwo chemiczne i 4- ratownictwo wodne/.

Na awersie jest też napis " 40 LAT OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ".

Osoba wyróżniona otrzymywała medal wraz z imiennym certyfikatem w zielonym plastikowym etui.

Treść wspomnianego certyfikatu jest następująca:

Komenda Wojewódzka Straży Pożarnych w Opolu

/ miejsce na wpisanie danych osobowych/

NADAJE MEDAL PAMIĄTKOWY

wydany z okazji 40 rocznicy działania organów

ochrony p.poż. na opolszczyźnie jako wyraz

podziękowania za współpracę.

Opole, 1985.

Opis został uzupełniony dzięki uprzejmości Z-cy Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Opolu Pani st.kpt. Beaty Ligęza.
Data dodania: 21 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1985
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 299 razy od 21 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.