Sztandar ZBoWiD-u z Kielc, 1000% ORYGINAŁ !!!

Duże zdjęcie Sztandar ZBoWiD-u z Kielc, 1000% ORYGINAŁ !!!
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 46
<
>
Sztandar ZBoWiD-u z Kielc z roku 1945. Materiał nie wyblakły. Stan bardzo dobry, z lekkimi zabrudzeniami (które dodają mu uroku :) , niewielki ubytek w nici zszywającej złote frędzle (nie psujący wyglądu przedmiotu). Na awersie sztandaru umieszczony orzeł na krzyżu. W górnym ramieniu krzyża napis: "1905 POKÓJ", prawe ramię: "SOCJALIZM", lewe ramię: "WOLNOŚĆ", podstawa krzyża: "ZBoWiD 1945". Rewers sztandaru - napis: "ZWIĄZEK BOJOWNIKÓW O WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ KOŁO ZBoWiD NR.18 ,"SADY" W KIELCACH". Kolor tła awersu sztandaru - Feldgrau (jak mundury niemieckie w 1936 roku) Wyrazistość koloru zależna od aparatu w komórce :) Do sztandaru jest również drzewiec z głowicą (PRL-owskim orłem bez korony). Jednym słowem: "UNIKAT" :)

Troszkę historii z Wikipedii :) - Związek Bojowników o Wolność i Demokrację (ZBoWiD) – organizacja kombatancka utworzona 2 września 1949 roku, w wyniku narzuconego zjednoczenia 11 istniejących w tym czasie, działających od 1945, organizacji kombatantów i więźniów obozów hitlerowskich. Do 1989 politycznie i organizacyjnie podporządkowany PZPR.
Data dodania: 21 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1944 - 1945
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 483 razy od 21 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
14 października 2017
Hansik, gdy Ty piszesz 1000%,  ja zaprzecze i posłużę się 2000% itd itd to do czego dojdzie ? Ukłon od nieskończoności. 

Ja bym nie przekraczał ustawowego 100. 

Pozdro.
9 października 2017
Sztandar nie może być z 1945 skoro organizacja utworzyła się dopiero 4 lata później. Ponadto wykonanie jest na tyle ubogie, że zapewne nie wykonano go tuż po wojnie a pewnie wiele lat później po uzbieraniu odpowiedniej kwoty. Ta data nawiązuje do jubileuszu i zachowuje ciągłość organizacji. Może na drzewcu znajdują się gwoździe fundatorskie z datami?

Ewentualnie sztandar odnowiono lata później, bo np uległ  zgubieniu?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.