OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 27
<
>
Jest to przyrząd należący do grupy aparatów izolujących o obiegu otwartym. Jest on przeznaczony do wykonywania prac w pomieszczeniach źle wentylowanych, zbiornikach, kanałach oraz tunelach i wszędzie, gdzie występuje atmosfera zanieczyszczona substancjami toksycznymi lub zawartość tlenu w powietrzu spada poniżej 17 % objętości. Najczęściej wykorzystywany był w zakładach chemicznych w miejscach wydzielania się trujących gazów, czy przy czyszczeniu form odlewniczych. Wymogiem jego użycia było stacjonarne podłączenie do instalacji sprężonego powietrza.

W skład zestawu wchodzi:

- filtr;

- wąż ciśnieniowy o długości 10 metrów, średnicy wewnętrznej 9 mm oraz zewnętrznej 21 mm;

- szelki aparatowe z zaworem redukcyjnym, zaworem upustowym oraz uchwytem do zamocowania linki asekuracyjnej;

- wąż fałdowany łączący reduktor z maską.Cały zestaw przechowywany był w okrągłej puszce metalowej z uchwytem do przenoszenia. Na wieku puszki umieszczono tabliczkę znamionową z danymi produkcyjnymi aparatu.Wraz z aparatem wykorzystywane były maski przeciwgazowe do użytkowania z pochłaniaczami lub aparatami o otwartym obiegu powietrza takie jak: Ma-1, MC-1, GSP-M czy Mk 221.

W aparacie znajdowała się maska MC-1 z instrukcją w wersji przemysłowej. Aparat datowany jest na lipiec 1978 roku a maska na czerwiec 1978 roku. Zestaw otrzymałem w stanie używanym. Całe wnętrze puszki wraz z wyposażeniem pokryte było pyłem węglowym, a na boku podany jest numer oddziału do którego należał, co w stu procentach wskazuje na to, że był wykorzystywany w górnictwie.
Data dodania: 26 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1970 - 1980
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 435 razy od 26 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.