OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 27
<
>
Jest to urządzenie należące do grupy aparatów izolujących o obiegu otwartym. Wykorzystywany był do prac w atmosferze zawierającej substancje szkodliwe, w pomieszczeniach zapylonych lub źle wentylowanych takich jak: zbiorniki, kanały, piwnice, studnie.

Skład aparatu:

- filtr przeciwpyłowy;

- 20 – metrowy wąż;

- szelki aparatowe z gwintem mocującym długi wąż oraz wąż fałdowany.

Zasada działania aparatu jest bardzo prosta. Na początku powietrze zasysane siłą płuc człowieka jest oczyszczane z pyłów grubych w filtrze, następnie przez wąż doprowadzający oraz wąż fałdowany dostaje się do płuc użytkownika. Należało zadbać o szczelność połączeń, ponieważ podczas każdego wdechu w przewodach powstawało podciśnienie, które mogło spowodować zassanie powietrza niezdatnego do oddychania.

Wraz z aparatem używane były maski do stosowania z pochłaniaczami lub aparatami o obiegu otwartym takie jak: Ma-1, MC-1, MP-6 czy Mk 212.

Mój aparat jest w stanie idealnym. Posiadam jednak tylko szelki z wężem fałdowanym oraz uchwytem do zamocowania linki asekuracyjnej. Wraz z aparatem otrzymałem maskę Ma-1, która również jest w stanie idealnym. Cały zestaw prawdopodobnie nigdy nie był używany. Aparat został wyprodukowany we wrześniu 1972 roku, a maska Ma-1 w 1970 roku.

Aparat przechowywany był w puszce podobnej do tej od aparatu

AS-3M Arcus.
Data dodania: 27 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1970 - 1980
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 488 razy od 27 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.