Pochłaniacz Ochronny Górniczy POG-7

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 27
<
>
Pochłaniacz Ochronny Górniczy jest indywidualnym sprzętem przeznaczonym do ochrony dróg oddechowych użytkownika podczas ucieczki z miejsc w których atmosferze znajduje się tlenek węgla lub gazy pożarowe w kopalniach.POG-7 jest indywidualnym wyposażeniem górnika, bez którego nie wolno mu zejść pod ziemię. Wykonany jest w formie metalowego pochłaniacza z gumową komorą zaworu wdechowego i wydechowego, ustnikiem, zaciskaczem nosa oraz taśmami nagłowia. Przenoszony jest w ciemnooliwkowej, hermetycznie zamkniętej i zaplombowanej puszcze noszonej na parcianym pasku.W razie zagrożenia, należy:

- zerwać metalową opaskę wokół pokrywki puszki;

- wyjąć pochłaniacz;

- włożyć ustnik do ust, zacisnąć go zębami;

- założyć taśmę nagłowia;

- założyć zaciskacz nosa;

- udać się do miejsca ze świeżym powietrzem zdatnym do oddychania.POG-7 Jest pierwowzorem pochłaniacza POG-8. Zapraszam do galerii POG-8, gdzie znajduje się porównanie obu pochłaniaczy.
Data dodania: 27 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1979 - 1990
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 515 razy od 27 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.