Półmaska przeciwpyłowa FM 0/9-II

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 27
<
>
Półmaska jest przeznaczona do prac w atmosferze zawierającej pyły. Nie wymaga żadnych dodatkowych czynności przy użytkowaniu.Zasada działania jest bardzo prosta. Maskę zakłada się na twarz, po czym taśmy nagłowia naciąga się na głowę. Aby zapewnić szczelność przylegania półmaski należy zacisnąć metalowy zacisk na wysokości nosa. Powietrze dostaje się przez całą powierzchnię półmaski do foliowej komory wewnątrz, po czym płynie przez dwa zawory wdechowe. Zużyte powietrze wydostaje się przez zawór wydechowy na środku półmaski.Filtr skutecznie działa na utrzymujące się w powietrzu pyły powstające przy obróbce azbestu, betonu, szkła, barwników, drewna, porcelany, marmuru itp.

Producentem półmaski jest Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL Warszawa II”.Mój egzemplarz został wyprodukowany w 1989 roku a ważność stracił dwa lata później. Jest nowy, fabrycznie zapakowany w worku foliowym z etykietą produkcyjną i instrukcją użytkowania.
Data dodania: 27 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1985 - 1992
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 506 razy od 27 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.