OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
12 / 27
<
>
Jest to maska przeciwgazowa przeznaczona do użytkowania w przemyśle. Nie posiada wewnętrznej półmaski, co powodowało zaparowywanie szkieł. Przeznaczona była do pracy z małymi pochłaniaczami przykręcanymi bezpośrednio do maski, dużych pochłaniaczy podłączanych za pomocą węża fałdowanego oraz do aparatów izolujących o obiegu otwartym. Wykonana jest z gorszej jakościowo gumy niż jej następczyni czyli Mm-1.Pomiędzy tymi dwoma maskami jest jednak kilka różnic. Zapraszam do galerii maski Mm-1 do porównania obu typów masek.W tym modelu guma jest koloru zielono-turkusowego. Komora zaworów jest całkowicie zmieniona. Pierwszym rzucającym się w oczy jej elementem jest osłona zaworu wydechowego wykonana w formie metalowej płytki z siedmioma okrągłymi dziurkami. Kolejną różnicą jest mocowanie taśm nagłowia do części twarzowej maski. Metalowe sprzączki są zamocowane za gumowe uchwyty należące do części twarzowej. Ostatnim elementem różniącym te dwie maski jest system taśm nagłowia. Zapraszam do oglądania zdjęć w celu zapoznania się z różnicami konstrukcyjnymi masek.Mój egzemplarz został wyprodukowany w 1970 roku. Maskę kupiłem razem z aparatem wężowym AZ-2M Atmos, który również można obejrzeć w kolekcji. Zarówno maska jak i aparat prawdopodobnie nigdy nie były używane. Na zdjęciach maska występuje z pochłaniaczem amoniaku wyprodukowanym przez tego samego producenta, co maska, czyli Fabrykę Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych FASER.
Data dodania: 27 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1968 - 1976
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 614 razy od 27 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.