OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 27
<
>
Jest to maska przeciwgazowa przeznaczona do użytku w przemyśle. Jest bardzo podobna do maski Ma-1. Wszyscy kolekcjonerzy uważają, że jest to maska

Ma-1 i właśnie do nich ją zaliczają. Ta maska jest jednak inna.Pierwszym rzucającym się w oczy innym elementem jest komora zaworów. Drugą różnicą jest kolor maski. Następnym zmienionym elementem jest pogrubienie gumy przy mocowaniu taśm nagłowia. Taśmy nagłowia mocowane są na pomocą metalowych sprzączek bezpośrednio do maski. Ostatnim elementem różniącym obie maski jest system taśm nagłowia.Maska przeznaczona jest do współpracy z pochłaniaczami, ale mogła być również wykorzystywana do użytkowania z aparatami izolującymi o obiegu otwartym.Mój egzemplarz jest w stanie bardzo dobrym. Został wyprodukowany w 1976 roku, prawdopodobnie przez fabrykę FASER. Maskę zakupiłem wraz z filtrem przeciwpyłowym widocznym na zdjęciach.
Data dodania: 27 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1973 - 1980
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1010 razy od 27 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
6 grudnia 2021
"Ma-1 i właśnie do nich ją zaliczają. Ta maska jest jednak inna.". Nie, to jest Ma-1, po prostu z lat 50tych. Potwierdza to literatura.
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.