XI Zawody Sportowo Pożarnicze ... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

XI Zawody Sportowo Pożarnicze Kielce 1979

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
274 / 309
<
>
Sport pożarniczy został uznany za dyscyplinę sportową w 1978 roku. Aktem prawnym regulującym ten stan, było wydanie przez przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki w dniu 23 maja 1978 roku zarządzenia nr11 w sprawie nadania Gwardyjskiemu Pionowi Sportowemu uprawnień organizacji wiodącej w rozwoju sportu pożarniczego,co dało podstawę do powołania Rady d/s wychowania fizycznego i sportu pożarniczego przez Komendanta Głównego Straży Pożarnych.

Medal wydany z okazji XI Wojewódzkich Zawodów Sportowo Pożarniczych Kielce 1979. Medal wykonany według projektu Bogusława Jamroza w wersji brązu oksydowanego, srebrzonego i złoconego. Wreczany był na wstążce jednakże działacze i organizatorzy otrzymywali medal w brązie złoconym,  w etui.
Data dodania: 28 stycznia 2014
Datowanie przedmiotu: 1979
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 236 razy od 28 stycznia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.