OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 26
<
>
9 × 19 mm Parabellum (9 mm Pistolenpatrone 08, 9 × 19 mm Luger, 9 × 19 mm NATO) z pociskiem owalnym ( Ogivalgeschoss ) wprowadzonym do produkcji seryjnej w 1915 roku.

9 x 19 SX DAG95E0728

9 - kaliber - 9 mm

19 - długość łuski - 19,15 mm

SX - Od technologii SINTOX. Oznacza to, że amunicja jest wolna od toksycznych metali ciężkich , takich jak baru, ołowiu i antymonu.

DAG - Producent - Dynamit Nobel AG, Troisdorf, Niemcy , (wcześniej Geco oraz DNG Gustav Genchow , Karlsruhe )

95- rok produkcji 1995

E - maj

0728 - nr partii9 mm Pistolenpatrone 08 ( Pist.Patr.08)opracowany w 1902 roku przez Georga Lugera przyjęty na uzbrojenie w 1904 roku w cesarskiej marynarce wojennej i w 1908 w armii.

Obecnie najpopularniejszy na świecie nabój pistoletowy, używany w większości typów pistoletów wojskowych i policyjnych oraz pistoletów maszynowych.W ostatnich latach technologia SINTOX ® została udoskonalona w celu udokumentowania pozostałości po wystrzale. Umożliwia dokładne ustalenie czy amunicja była użyta np.przez Policję.Można też określić odległość z jakiej padł strzał.

Określenie odległości strzału, z którego został zwolniony jest wykonywane za pomocą chemografi próbki (metodą barwienia).

Wyszukiwanie i analizę cząstek dymu dokonuje się za pomocą SEM (skaningowego mikroskopu elektronowego) lub (EDX analizy dyspersji energii promieniowania rentgenowskiego).Element znakujący gadolin z grupy metali ziem rzadkich stosuje się jako substancję znakującą.-------------------------------------------------------------Nie zawiera materiałów wybuchowych, chemicznych środków obezwładniających lub zapalających,spłonek inicjujących spalanie materiału miotającego i materiału miotającego w postaci prochu strzelniczego oraz innych substancji, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu.
Data dodania: 15 lutego 2014
Datowanie przedmiotu: 1917
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 678 razy od 15 lutego 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.