Canton and Enderbury Islands w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com

Canton and Enderbury Islands

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
154 / 251
<
>
Kiribati.1. Zn nr Mi 116 z 1984 r - mapa atolu Kanton.2. Zn nr Mi 490 z 1987 r - mapa atolu Enderbury.Canton i Enderbury – dwa atole koralowe: Canton (obecnie Kanton) oraz Enderbury leżące w grupie Wysp Feniks, położone w Oceanii, pośrodku Pacyfiku, ok. 3000 km na południe od stolicy Hawajów – Honolulu

Wyspy miały istotne znaczenie jako baza wojskowa, zarówno dla marynarki jak i lotnictwa, ze względu na ich położenie między USA, Australią i Filipinami. Na tym tle pojawił się spór brytyjsko-amerykański o te wysepki. Wielka Brytania rościła sobie do nich pretensje od 1892 r., podczas gdy Stany Zjednoczone oficjalnie zadeklarowały, że wyspy te podlegają ich suwerenności. W 1938 obie strony zawarły porozumienie, na mocy którego wzajemnie uznały swoje prawa do wspólnego korzystania z wysp Kanton i Enderbury w zakresie komunikacji i handlu.

W latach 1939-1979 obie wyspy stanowiły kondominium amerykańsko-brytyjskie, następnie weszły w skład państwa Kiribati.
Data dodania: 8 marca 2014
Datowanie przedmiotu: 1984 - 1987
Miejsce pochodzenia: Kiribati
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 203 razy od 8 marca 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.