Line Islands w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
155 / 251
<
>
Kiribati.1986. Zn nr Mi 479.Na znaczku mapy wysp arch. Line.Line Islands (Sporady Środkowopolinezyjskie) – grupa 11 wysp koralowych na Oceanie Spokojnym, w Polinezji.

Ciągną się one na przestrzeni około 2500 km w okolicach równika i 160°W.

Wyspy znajdują się w najwcześniejszej strefie czasowej na świecie - różnica względem UTC wynosi +14.

Powierzchnia wysp wynosi 512 km2.

Tylko trzy są zamieszkane.

Większość wysp (od południa Flint, Vostok, Caroline, Starbuck, Malden, Kiritimati, Tabuaeran i Teraina) wchodzi w skład państwa wyspiarskiego Kiribati, stanowiąc jeden z jego sześciu dystryktów.

Pozostałe wyspy (Jarvis, Palmyra i rafa Kingman) należą do Stanów Zjednoczonych.Wyspy zostały odkryte w 2. połowie XVIII w. i przez ponad dwa wieki stanowiły posiadłość brytyjską (Wyspy Gilberta i Lagunowe).

W 1979 weszły one w skład niepodległego państwa Kiribati.Caroline , Caroline Atol, pierwotnie Millennium Island – o pow. 3,76 km² , najbardziej wysunięty na wschód spośród niezamieszkanych atoli koralowych archipelagu Line Islands, należącego do państwa wyspiarskiego Kiribati.Wyspa została odkryta przez Europejczyków w 1606 roku.

W 1868 roku roszczenia do niej wysunęli Brytyjczycy, a od 1979 roku jest częścią niepodległego państwa Kiribati.Flint - niezamieszkały atol w pd.części wysp Line, część państwa Kiribati. Powierzchnia 3,2 km².

Vostok -( również Staver) bezludna wyspa koralowa w centralnej części Oceanu Spokojnego , część Line Islands należących do Kiribati . Pow. 0,24 km².Wyspa została odkryta w 1820 roku przez rosyjskiego badacza Fabiana Gottlieba von Bellingshausena , który nazwał wyspę - Vostok ( ros. "Wschód"). od nazwy statku.
Data dodania: 8 marca 2014
Datowanie przedmiotu: 1986
Miejsce pochodzenia: Kiribati
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 204 razy od 8 marca 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.