Patki dystynkcyjne leśnictwa w Mundur w MyViMu.com

Patki dystynkcyjne leśnictwa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 13
<
>
Stare patki chyba leśniczego?
Data dodania: 17 marca 2014
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 746 razy od 17 marca 2014
Reklama
Dodaj komentarz
9 stycznia 2015
Tak to dystynkcje leśniczego.
7 stycznia 2015
Co do mundurów z lat 50-tych, to nie było już wtedy mundurów zapinanych pod szyją. To domena mundurów leśników z lat 30-tych. Wtedy zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 1 marca 1930 r. stosowano dwa rodzaje kurtki mundurowej. Zapinana pod szyją, którą nosili urzędnicy i funkcjonariusze niższych kategorii oraz urzędników I, II i III kategorii, którzy mieli kurtkę z kołnierzem "wykładanym". Leśniczy był wtedy zaliczany do urzędników III kategorii, X stopnia służbowego... Patki ucznia to właśnie patki typowe dla Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 maja 1946 r. czyli lat 40-tych, o których wymienialiśmy już uwagi.
14 grudnia 2014
Dodałem zdjęcie ucznia liceum leśnego z lat tuż po wojnie (1946-48), patki są "otwarte", ale prostokątne.
11 grudnia 2014
Wydaje mi się, że w latach 50-tych mundury (również leśników) były zapinane pod szyją i miały patki takie jak w wojsku czy innych służbach, czyli podłużny kształt.
10 grudnia 2014
...poprawka, to również mogą być patki, i to bardziej obstawiam, z przełomu lat 40/50tych. W latach 40-tych ubiegłego wieku (np. 1946 r), patki z dystynkcjami do leśniczego włącznie, były haftowane bez oblamówki w górnej części, ale miały kształt prostokąta, te zaś mają kształt stylizowany na tarczę. Mogą to zatem być patki z początku lat 50-tych XX w.
10 grudnia 2014
Tak to dystynkcje leśniczego, bodajże lata 60-te XXw, ale głowy nie położę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.