X Lecie Państwowej Straży... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

X Lecie Państwowej Straży Pożarnej 1992-2002

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
237 / 309
<
>
Medal ustanowiony w 2002 roku w związku z uroczystościami obchodów X Lecia Państwowej Straży Pożarnej . Jubileusz dziesięciolecia powstania Państwowej Straży Pożarnej w 2002 r. potwierdził zasadność utworzenia tej formacji. Przygotowanie kadrowe i sprzętowe umożliwiało realizację działań ratowniczych w bardzo szerokim zakresie. Ostatnie dziesięciolecie obok typowej działalności ratowniczo-gaśniczej prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną, to także dalszy rozwój tej służby. Ze środków unijnych zakupiono nowe samochody gaśnicze, drabiny i podnośniki hydrauliczne oraz pojazdy specjalistyczne, wiele jednostek doposażono sprzęt oraz ubrania w niezbędne do realizacji nałożonych przez ustawodawcę zadań. Wszyscy strażacy PSP odbyli szkolenie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, stając się ratownikami wyposażonymi w odpowiednie zestawy ratownicze i mogącymi udzielić fachowej pomocy przed przybyciem służb medycznych. Współpraca z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przyczyniła się do przeszkolenia strażaków PSP umożliwiając im przyjmowanie śmigłowców w przygodnym terenie uwarunkowanym miejscem prowadzonych działań.
Data dodania: 23 marca 2014
Datowanie przedmiotu: 2002
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 268 razy od 23 marca 2014
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.