DWUSTRONNA FLAGA NSDAP - 120x78cm - ORYGINAŁ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 52
<
>
Gäth & Peine Hamburg - niemiecki producent flag i banderoli od roku 1857 do nadal.

Flaga w stanie dobrym, posiada kilka małych dziurek po molach, jednak całość jest ładna. Rozmiar duży 120cm x 78cm. Przez flagę przechodziła rurka zakończona metalowymi kółkami po obu stronach - prawdopodobnie flaga wisiała powieszona w dół.
Data dodania: 30 kwietnia 2014
Datowanie przedmiotu: 1933 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1604 razy od 30 kwietnia 2014
Reklama
Dodaj komentarz
1 maja 2014
Ok, wiem, że to nie to samo co Twoja produkcja, ale spróbuj się wysilić na sekundkę i pomyśl: kilkadziesiąt lat temu działo się w Polsce coś bardzo ważnego. Będzie się o tym mówiło przynajmniej przez następnych kilkaset lat, a ten przedmiot był świadkiem owych wydarzeń. Takie rzeczy rozumieją dzieci z 4 klasy podstawówki, z które uczyłem historii.
1 maja 2014
cenna pamiątka po czym? ,chyba nie rozumiesz co piszesz Kurkow
1 maja 2014
"Chcielibyście, żeby wisiała w naszym kraju"
Tak, chciałbym, żeby wisiała w naszym kraju, jako pamiątka i cenne źródło historyczne. Tak samo chcę, żeby w naszym kraju stały manekiny przystrojone w oryginalne niemieckie mundury. Nie dlatego, że mam za przeproszeniem kisiel w majtkach na punkcie swastyki, ale pewne konkretne eksponaty coś ze sobą reprezentują i mają wartość historyczną.

Przy okazji powrócę jeszcze raz do Twojego zdania: "...chcielibyście żeby wisiała w naszym kraju a feee."
Nie bardzo rozumiem. Czy sugerujesz, żeby tę flagę odesłać do jej ojczyzny?
1 maja 2014
po pierwsze każde założone muzeum to miejsce publiczne. Po drugie fascynuje was ta flaga,chcielibyście żeby wisiała
w naszym kraju a feee.
Po trzecie nie wymagam że napis był przy każdym pieniążku ,pisałem o całym muzeum w którym wystawiane są takie
eksponaty.
1 maja 2014
W 100% zgadzam się z domanem781 i kurkowem. Nie dajmy sie zwariowac. gdzie w tym propagowanie?! Funkcjonujemy na portalu którego domeną jest prezentacja swoich kolekcji. I to ze ktos posiada flage nie jet zaraz nazizmem. W galerii są też zdjęcia ukazujące detale co pozwala innym zaznajomic sie z przedmiotem, a nie ideologią
Starszy kustosz
1 maja 2014
Zgadzam się z Tobą kurkow jest to droga pozycja i długo na to polowałem bo chciałem mieć coś czego nikt nie ma. Może nie nikt, ale bardzo niewielka ilość kolekcjonerów. Za oknem nie wisi na 1 maja, a w prawie naszym nic nie znalazłem że sprzedając czy też wystawiając takie rzeczy musi być podpisane że nie propaguję nazizmu itp.

Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Panie edwardgolis może Pan wyznaje inne prawo bo ja to zapisane powyżej.
1 maja 2014
Mała wartość???
Toż to ciekawostka warta niezła kasę, zwłaszcza w takim stanie. Niejeden kolekcjoner chciałby mieć u siebie coś takiego, zresztą przypomnijcie sobie ile jest zdjęć, na których żołnierze alianccy fotografują się z takimi zdobycznymi flagami.

Ja również mam chrapkę na taką flagę, bo będzie ona niezwykłym uzupełnieniem każdej wystawy muzealnej dot. II wś.

Przy okazji proszę wszystkich kolekcjonerów monet, żeby przy swoich niemieckich Fenigach dopisywali, że nie propagują nazizmu ;)

Co innego łażenie z koszulką ze swastyką po ulicy, a co innego trzymanie jej na ekspozycji w muzeum.
Starszy kustosz
1 maja 2014
Mała wartość historyczna - tu bym się spierał. Sama firma tej flagi to już ładna historia, a flaga - miliony tych flag raczej nie przetrwały Panie norb77.
Profil Profesjonalny
30 kwietnia 2014
Nie popadajmy w paranoję....
30 kwietnia 2014
jak dla mię jest to jak najbardziej propagowanie narodowego socjalizmu ogólnie sama flaga ma małą wartość historyczną ale ideologia którą propaguje to już inna bajka, ignorancja albo lenistwo przemieszane z głupotą i to u poważnego użytkownika serwisu fuu :))
30 kwietnia 2014
No właśnie pamiętajmy że to jest muzeum ,no i na stronie muzeum które wystawia takie rzeczy powinno być napisane,ze nie propaguje wartości faszystowskich
30 kwietnia 2014
Pamiętajmy, że to muzeum. Ciężko pod każdym przedmiotem ze swastą pisać, że się nie lubi Hitlera, nie nawołuje do przemocy bla bla bla...
Starszy kustosz
30 kwietnia 2014
Nic nie muszę bo do niczego nie nawołuję wystawieniem tej rzeczy. W internecie tego pełno, w książce z historii także, no i na filmach jeszcze więcej.
30 kwietnia 2014
wystawiając taką rzecz powinieneś coś dodać w opisie.
Starszy kustosz
30 kwietnia 2014
Kupiłem na allegro jakiś czas temu, zadałem pytanie sprzedającemu skąd on ją miał i czekam na odpowiedź.
30 kwietnia 2014
Piękna bandera :) znasz może historię tego eksponatu ?
Profil Profesjonalny
30 kwietnia 2014
Piękna sztuka. W jaki sposób została pozyskana?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.